19. 10. 2020
Stahování dat ze „smart“ tachografů a karet řidičů 2G

Pořídili jste si nové auto s inteligentním tachografem a nemáte kompatibilní stahovací zařízení nebo program, který vyhodnocuje data ze „smart“ tachografů? Program Tagra.eu a stahovací zařízení Download Box II S a Download Box Remote jsou připraveny na data z nových inteligentních tachografů i karet řidičů II. generace.

Rozšířená a pozměněná struktura dat z inteligentních tachografů nové generace klade na dopravce požadavky na obnovu stahovacích klíčů. Také příchod karet II. generace vyžaduje změnu na straně stahovacích zařízení i příslušného programu, který data z tachografu archivuje a vyhodnocuje. 

Obě výše uvedené změny dokáže vyřešit naše stahovací klíč Download Box II S i  klíč pro dálkové stahování dat Download Box Remote. Tato stahovací zařízení dokáží stahovat data z obou typů tachografů, jak ze starých (původních), tak i nových inteligentních. Stahuje i karty řidičů obou generací. U některých straších stahovacích klíčů Download Box II S je dokonce za menší poplatek možný upgrade firmwaru daného zařízení a není nutné kupovat nový stahovací klíč. Program pro vyhodnocení sociální legislativy TAGRA.eu je rovněž připraven pro zobrazení i zpracování nových dat z inteligentních tachografů, a to vše rámci licenčních aktualizací. Program archivuje a vyhodnocuje data z inteligentních i původních typů tachografů a karet řidičů obou generací. 

Pro bližší informace navštivte webové stránky www.tdt.cz nebo kontaktujte naši technickou podporu na helpdesk@tdt.cz nebo na tel: +420 274 777 390.